چاپگر برچسب لیبل پرینتر بارکدزن بارکدخوان حسابداری صندوق فروشگاهی حرارتی

چاپگر برچسب لیبل پرینتر بارکدزن بارکدخوان حسابداری صندوق فروشگاهی حرارتی

چاپگر برچسب یا لیبل پرینتر ( Label Printer):

چاپگر خاصی است که عملیات چاپ بر روی لیبل برچسب دار را انجام می‌دهد. این نوع از چاپگرها با بهره گیری از سنسورهای مخصوص امکان تشخیص ابعاد لیبل و فاصله هر لیبل از دیگری را دارند و برخلاف پرینترهای لیزری که یک کاغذها را به صورت ناپیوسته و جدا از هم (sheet) چاپ می گیرند ، این چاپگرها عمدتاً لیبل های پیوسته که به صورت رول درآمده است را چاپ می گیرند ، در برخی از مدل ها لیبل پرینتر ها می توانند به صورت مستقل و بدون نیاز به کامپیوتر و از طریق کارت حافظه یا فلش مموری عملیات چاپ را انجام دهند .لیبل پرینترها با پرینترهای معمولی متفاوت هستند زیرا نیازمند مکانیزم‌های مخصوص تغذیه کاغذ هستند تا رول برچسب بارکد یا صفحات برش خورده را به کار گیرند.

شیوه رایج برای اتصال لیبل پرینترها شامل سریال RS-232، یو اس بی USB ، موازیLPT1 ، شبکه Ethernet و انواع مختلف روش‌های بی سیم Wifi می‌باشند. لیبل پرینترها کاربردهای وسیعی دارند که می توان از جمله آنها به چاپ برچسب های قیمت ، کدگذاری اقلام ، چاپ لیبل های مشخصات مرسولات پستی ، چاپ شناسنامه کالا ، چاپ برچسب های رهگیری و صدها کاربرد دیگر را نام برُد.

طیف گسترده‌ای از برچسب های بارکد ، نظیر کاغذی ، pvc ، متال و … در لیبل پرینتر به کار می‌رود. مکانیزم‌های چاپ لیبل پرینتر ها در دو نوع مکانیزم‌های حرارتی مستقیم و انتقال حرارت به ریبون میباشد ، اما مکانیزم‌های چاپ انتقال حرارت به ریبون معمولا متداول تر هستند.

  • پرینتر حرارتی مستقیمDirect Thermal : از کاغذهای حساس به حرارت استفاده می‌کند (مانند کاغذهای حرارتی فکسThermal paper). لیبل‌های حرارتی مستقیم به مرور زمان (معمولا ۶ تا ۱۲ ماه) کمرنگ می‌شوند؛ اگر در معرض گرما، نور مستقیم خورشید و یا بخارات شیمیایی قرار گیرند عمر آنها کوتاه می‌شود. از این رو لیبل‌های حرارتی مستقیم اصولا برای کاربردهای کوتاه مدت، مانند برچسب‌های حمل و نقل استفاده می‌شود.

  • پرینتر انتقال حرارتی Thermal Transfer : برای انجام یک چاپ دائمی از ریبون استفاده می‌کند تا جوهر را از طریق حرارت به بر روی برچسب انتقال دهد. برخی از پرینترهای انتقال حرارتی تواماً قادر به چاپ حرارتی مستقیم نیز هستند.

در لیبل پرینترها برای تشخیص ابعاد لیبل ، فاصله لیبل ها از یکدیگر ، از سنسورهایی همچون gap sensor ، black mark استفاده می شود ، این سنسورها کمک می کند لیبل پرینتر به صورت خودکار ابعاد و فواصل را تشخیص دهد و رول لیبل لیبل را برای چاپ تنظیم کند .

شما می توانید لیبل را با چاپگرهای لیزری نیز چاپ کنید ، اما یادتان نرود چاپ لیبل با استفاده از لیبل پرینترها به مراتب مقرون به صرفه تر و با کیفیت تر خواهد بود.

انواع لیبل پرینتر:

  • لیبل پرینترهای رومیزی، متداول ترین نوع لیبل پرینترها است که برای تیراژ چاپ کم تا متوسط طراحی گردیده اند ، عرض چاپ این لیبل پرینترها ۱۱ سانتی متر است و براساس مدل مخازن ریبون آنها ، ریبون های ۷۰ تا ۳۰۰ متر را در خود جای می دهند ، اگر میزان چاپ شما در روز زیر ۱۰۰۰ عدد لیبل است ، این نوع از لیبل پرینترها گزینه بسیار خوبی است.

چاپگر برچسب لیبل پرینتر بارکدزن بارکدخوان حسابداری صندوق فروشگاهی حرارتی

  • لیبل پرینترهای صنعتی برای چاپ تیراژهای بالای لیبل در روز وعمدتاً در صنایع و فروشگاه های زنجیره ای استفاده می شوند ، معمولاً بدنه این دستگاه های فلزی است و دارای مخازن بزرگ رول کاغذ ، با امکان استفاده ازرول های بزرگ ریبون( تا ۴۵۰ متر) هستند ، هدهای این دستگاه ها به مراتب قوی تر از مدل های رومیزی است و همچنین با افزوده شدن لوازم جانبی همچون برشگرخودکار لیبل ، جدا کننده لیبل از پوسته زیر(Peeler) و امکان اتصال به شبکه امکانات فراوانی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

چاپگر برچسب لیبل پرینتر بارکدزن بارکدخوان حسابداری صندوق فروشگاهی حرارتی

  • لیبل پرینتر RFID لیبل پرینترهای مخصوصی هستند که همزمان عمل چاپ و رمزدار کردن (encode) برچسب های آر اف آی دی را انجام می‌دهند. تگ‌های آر اف آی دی نیازمند اطلاعات چاپ شده برای سازگاری با سیستم‌های بارکد هستند.

چاپگر برچسب لیبل پرینتر بارکدزن بارکدخوان حسابداری صندوق فروشگاهی حرارتی

  • لیبل پرینترهای سیار در اصل یک پرینتر کمری و قابل حمل است که با استفاده از باطری داخلی قابل شارژ کار می کند و قابلیت چاپ بر روی لیبل های حرارتی از عرض ۵ سانت تا نهایتاً عرض ۱۱ سانت بر حسب مدل را دارا می باشند و از طریق بسترهای ارتباطی بلوتوث یا wifi به یک فرمان دهنده اعم از هندهلد ، کامپیوتر یا تبلت اتصال پیدا می کنند ، کاربرد این دستگاه ها جهت صدور سیار برچسب های ، قیمت ، برچسب کد ، برچسب های اموال ، برچسب های کنترل کیفی و … در کارخانجات ، فروشگاه های زنجیره ای و.. کاربرد دارد.

چاپگر برچسب لیبل پرینتر بارکدزن بارکدخوان حسابداری صندوق فروشگاهی حرارتی

D P H