هندهلد صنعتی پی دی ای pda دیتا کالکتور هایپر مارکت

هندهلد صنعتی پی دی ای pda دیتا کالکتور هایپر مارکت

اصطلاح پی دی ای ، بار اول توسط جان اسکالی در سی ای اس(نمایشگاه آی تی و تکنولوژی لاس وگاس نوادا) ۱۹۹۲ مطرح کرد . دستگاهی است قابل استفاده در دست که ایده تولیدی شان از «ارگانایزر های شخصی» گرفته شد، ولی در طول سال ها، امکانات به مراتب وسیع تر از قبلی ها یافتند. حداقل چیزهایی که یک دستگاه PDA اولیه لازم داشت تا نام آن پی دی ای شود شامل: دفتر قرار ها، دفتر شماره تماس ها، لیست کار های مهم، ساعت ، نرم افزار ماشین حساب است. امروزه پی دی ای ها با سیستم عاملهای Windows Mobile, Android و Windows CE به بازار عرضه می شوند و برای مصارف مختلف با امکانات سخت افزاری Wi-Fi , Bluetooth, Scanner Barcode reader, RFID Reader, GPS, … وجود دارند .

از دیگر مصارف پی دی ای ها: .مجری فایل های صوتی-تصویری .ضبط صوت .دوربین (عکس و فیلم) .ابزار یادگیری از راه دور .کنترل ریموت . دریافت کننده جی پی اس .تلفن همراه سلولی .ابزار ذخیره سازی اطلاعات .ابزار خواندن کتاب های الکترونیکی

موارد استفاده آنها در شرکتهای نفت و گاز ، شرکتهای پخش مویرگی ، انبارداری ، پلیس راهنمایی و رانندگی ، جمع آوری اطلاعات و آمار و … می باشد.

به پی دی ای ها دیتا کالکتور یا جمع آوری کننده اطلاعات هم گفته میشود، در صنعت هایپر مارکت برای بررسی انبار کنترل موجودی و چیدمان لف یا قفسه ها از دیتا کالکتور یا پی دی ای هم استفاده میشود.

در صنعت پخش، از پی دی ای استفاده میکنند، هندهلد به بازاریاب یا پخش کننده کالا اجازه صدور فاکتور، جمع آوری اطلاعات و کنترل انبار موجود در داخل خودو را میدهد، همچنین برای مدیریت این امکان وجود دارد که با استفاده از اینترنت هند هلد و جی پی اس محل رفت و آمد و مناطقی که ویزیتور یا خودرو حمل و فروش مویرگی حرکت میکند را بررسی کند.

هند هلد ها طوری ساخته میشوند تا با شرایط آب و هوایی بیرون از دفتر یا منزل سازگار باشند، بیشتر هند هلدها داری استاندارهای آی پی ضد آب، مقاوم در برابر ضربه و افتادن از ارتفاع و … هستند.

 

W d